Logo Panda Club Polska
Forum Klubu
Facebook - PandaClubPolska
Strona główna

Historia Panda Club Polska

Wszystko zaczęło się przed laty na jednym z forów motoryzacyjnych. Był tam dział poświęcony Fiatowi Panda, w którym poznali się przyszli założyciele klubu - Amino z Poznania i Vito z Siemianowic Śląskich oraz większość klubowiczów. Po pewnym czasie zapadła decyzja o powstaniu nowego forum, poświęconego tylko Pandom. Założył je w czerwcu 2010 roku Amino, który wraz z Vito nim zarządzał. Forum pomału rozwijało się - pojawiali się nowi użytkownicy i nowe funkcjonalności. Padały też pierwsze propozycje tak zwanych spotów, czyli spotkań użytkowników w realu. Pierwszy taki odbył się na Śląsku i uczestniczyły w nim tylko 2 osoby - Vito oraz Aiken. W drugim dołączył do nich kolejny użytkownik, Wolfi. Wtedy też narodziła się idea powstania klubu.

Pomysł trafił na podatny grunt. 12 września 2010, po głosowaniu użytkowników forum, zdecydowano, że klub będzie nosił nazwę wymyśloną przez użytkownika Deacona - Panda Club Polska. Jednocześnie ta data jest uznawana za oficjalny początek klubu. Oprócz nazwy, wybrano również logo, które później pojawiało się na samochodach jego członków. Wykupiona też została domena www.pandaclubpolska.pl. Pojawiły się regulamin Forum oraz Zasady Przyjęć.

Klub rozwijał się bardzo prężnie, najbardziej na Górnym Śląsku, skąd pochodzi najwięcej użytkowników. Spotykali się oni na spotach coraz częściej i w coraz liczniejszym gronie. Z czasem zaczynała się mobilizować też reszta Polski. W końcu doszło do wiekopomnego wydarzenia - w maju 2011r., niecały rok od oficjalnego startu klubu, w Sulejowie odbył się pierwszy Ogólnopolski Zlot Panda Club Polska. Na nim to realnie poznali się w użytkownicy, którzy do tej pory znali się jedynie z ekranu komputera.

Forum prężnie rozwija się. Z dnia na dzień rejestrują się kolejni użytkownicy, dołączają nowi Klubowicze. Kolejne spoty przyciągają rzesze fanów Pand. Śmiało więc można powiedzieć, że jesteśmy jedynym i największym w Polsce klubem zrzeszającym użytkowników tak niezwykłego samochodu, jakim jest Fiat Panda.

Copyright (C) 2015 by Panda Club Polska.
Created by 3xN. Designed by Pols.